Аварійний виклик: Цілодобово - 24\7.

Звичайний виклик: 08:00-19:00 - Без вихідних.

Elektrik.zp.ua

Замовити дзвінок
Послуги електрика в Запоріжжі!

Всі види послуг електрика!
Від заміни розетки до електромонтажу!

Аварійний виклик: Цілодобово - 24\7.
Звичайний виклик: 08:00-19:00 - Без вихідних.

Причини виникнення пожеж через несправність електропроводки !?

У століття інтенсивного розвитку різноманітної побутової техніки важко уявити життя людини без активного їх використання. Встановлюючи в квартирі або приватному будинку велику кількість електроприладів, мало хто з власників такого житла звертає увагу на технічний стан існуючої електричної проводки. До того ж вони не виявляють належної бажання запросити професійного електрика для проведення періодичної ревізії своєї електромережі. А таке недбале ставлення до цього питання часто призводить до плачевних результатів.

За статистикою сайту undicz.dsns.gov.ua «ГСЧС» України: Основні причини виникнення пожеж у будівлях і спорудах житлового призначення 2018., Це порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок 9469 пожеж або 29,9%, від усіх пожеж в протягом року.!

Фактори, що створюють умови виникнення пожеж через несправності в електропроводці або електричному обладнанні:

  • Короткі замикання. Це може статися, коли «фазний» провідник випадково стикнеться з «нульовим» проводом або заземленим пристроєм. Опір в точці контакту стає дуже маленьким. Відповідно струм, що протікає по «фазному» провіднику значно зростає. Величина його стає набагато більше допустимого параметра для даного перетину дроту. В результаті провідник починає сильно нагріватися. У якийсь момент температурний режим нагріву досягає температури займання ізоляційної пластикової оболонки «фазного» дроти. І вона загоряється. Якщо в цьому місці будуть знаходитися інші легко займисті матеріали, то вогонь перекинеться і на них. Розпочнеться пожежа.

  • Перевантаження електропроводки. Якщо до електричної мережі, що мають дроти з невеликим перетином, підключити потужний побутовий прилад, то провідник почне перегріватися. Нагрівання відбуватиметься значно повільніше, ніж при КЗ. Однак за рахунок тривалого перебування проводки в такому екстремальному режимі може статися також загоряння її ізоляції. А як наслідок, вогонь перекинеться на поруч знаходяться легко займисті інші матеріали. До того ж головною небезпекою перевантаження електромережі фахівці вважають - в момент розплавлення ізоляційної оболонки провідника виникне режим короткого замикання. Що, то ж може стати причиною пожежі в електропроводці.

  • Велике перехідний опір в електромережі. В результаті нещільної скручування, слабкого затиску болтового з'єднання буде створюватися поганий контакт в місці з'єднання провідників. Створене маленьке перетин стане причиною проходження в цій точці великого струму. При цьому на інших ділянках електропроводки буде протікати струм нормальної величини. В результаті в цьому місці з'єднання почне нагріватися. Виникла підвищена температура стане поширюватися по проводах в обидві сторони. І в якомусь місці може зруйнуватися ізоляція і виникне коротке замикання.

Як уникнути виникнення пожеж?

Зберігати проводку в належному технічному стані можна, якщо проводити своєчасне прийняття різних заходів її захисту. Наприклад, дроти потрібно прокладати під штукатуркою або в спеціальних рукавах або каналах, а не під легко займистими будматеріалами.

Також необхідно приділити належну увагу «серця» вашої електропроводки - електричного щитка. Він повинен бути виготовлений з металу або негорючого пластика. Всі встановлені в ньому електричний лічильник, УЗО, автоматичні вимикачі повинні мати професійно виконане підключення проводів.

Необхідно запрошувати електрика в Запоріжжі для здійснення ревізії електропроводки. Він професійно перевірить всі з'єднання проводів в самому електрощиті, розподільних коробках, вимикачі, розетки. Своєчасне виявлення поганих контактів, оплавлення проводів стане одним з ефективних методів виключення виникнення пожежі через несправність електропроводки.

Якщо ви живете в будинку старої споруди, то потрібно під час найближчого ремонту прокласти нову електричну мережу. Так як потріскана ізоляція на електропроводах, експлуатованих на протязі жодного десятиліття, може стати причиною виникнення КЗ. А як наслідок, утворення пожежі.

При цьому для облаштування надійної електромережі краще скористатися послугами електрика в Запоріжжі. Він допоможе професійно підібрати проводку з перетином, здатні витримувати реальну струмовий навантаження, необхідної потужності вимикачі, розетки. Здійснить кваліфіковану прокладку проводів, якісне підключення кожної точки електроспоживання.

Якщо ви не плануєте проведення ремонту в квартирі, то потрібно обов'язково встановити в щитку УЗО і автоматичні вимикачі. Це дасть можливість виключити ймовірність виникнення короткого замикання в разі перевантаження електричної мережі в житло.

У разі появи запаху горілої проводки не потрібно намагатися самому шукати і усувати несправність. Краще викликати професійного електрика. Правда, поки будете чекати його, потрібно обов'язково в електрощиті відключити автомати.

Як гасити електропроводку?

Випадок, що стався в Шевченківському районі в багатоповерховому будинку, де загорілася електрощитова, показав, що більшість людей не знають, як правильно гасити електропроводку

1 13 3

6 6

Спосіб пожежогасіння вибирається залежно від того, перебувати проводка ще під напругою або вона вже знеструмлена.

У другому випадку можна гасити вогонь за допомогою піску, будь-якого виду вогнегасника, і навіть води.

Якщо ж знеструмити електромережу неможливо, то для гасіння полум'я можна застосовувати лише вогнегасники, що мають на корпусі позначення, що інформує про допустимість з їх допомогою гасити пожежі класу Е, тобто на електроустановках. Це можуть бути:

  • Порошкові. Їх можна застосовувати для гасіння вогню на електромережах до 1000 вольт. Розпорошується порошок під дією високого температурного режиму спікається, створюючи своєрідну кірку. Він дає можливість перекрити до полум'я доступ кисню. Конструкція вогнегасника дозволяє викидати порошок порціями.

  • Вуглекислотні. Рекомендується використовувати для локалізації пожежі на електроустановках, що знаходяться під напругою не вище 10 кВ. Під час «виходу» вуглекислого газу з вогнегасника різко збільшується його обсяг в кілька сотень разів, за рахунок зміни стану з рідкого на газоподібне. Як наслідок, відбувається значне зниження температури газу і його часткова кристалізація. Це дає можливість ефективно знизити температуру в зоні горіння і припинити надходження кисню до неї.

  • Повітряно-емульсійні. Розпорошується струмінь емульсії над осередком займання при нагріванні утворює тонку плівку вогнегасної речовини. Можна використовувати в закритих приміщеннях. При цьому людям немає необхідності застосовувати засоби індивідуального захисту. Можна застосовувати для гасіння вогню на електромережах до 1000 вольт.

Пінно-повітряні і пінно-хімічні вогнегасники можна використовувати лише для гасіння вогню на знеструмлених електропроводках.

Обслуговування електромережі професійними електриками:

Ми пропонуємо послуги електрика в Запоріжжі всім бажаючим. Наша команда досвідчених інженерів електриків, слюсарів, монтажників спеціалізується на технічному обслуговуванні електричних мереж різного функціонального призначення.

Ми готові здійснити не тільки монтаж і обслуговування інженерних мереж, включаючи, електропостачання, слабкострумові мережі і розробити проектну документацію на їх монтаж для власників житлової та комерційної нерухомості, а також підприємств в Запоріжжі.

Ми займаємося як обслуговуванням і ремонтом електромереж та електрообладнання, так і постійним підтриманням їх у належному технічному стані.

Щоб отримати консультацію, звертайтеся за телефонами: +38 (068) 272-65-97, +38 (099) 214-80-65, ми працюємо без вихідних з 08: 00-19: 00! Аварійний виклик: Цілодобово - 24 \ 7.

1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Мы в соц.сетях:

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ на зворотний дзвінок і консультацію АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО

Залишити заявку
як ми працюємо
Попередній дзвінок

Попередній
дзвінок

Приїзд майстра

Приїзд
майстра

Узгодження плану робіт

Узгодження
плану робіт

Монтаж

Монтаж

Viber