Аварійний виклик: Цілодобово - 24\7.

Звичайний виклик: 08:00-19:00 - Без вихідних.

Elektrik.zp.ua

Замовити дзвінок
Послуги електрика в Запоріжжі!

Всі види послуг електрика!
Від заміни розетки до електромонтажу!

Аварійний виклик: Цілодобово - 24\7.
Звичайний виклик: 08:00-19:00 - Без вихідних.

У квитанціях за електроенергію збільшилася сума, але в будинку не з'явилося нових електроприладів, а кількість користувачів залишилося колишнім? Є привід з'ясувати, чому електролічильник багато мотає.

Існує кілька причин, за якими показники споживання електроенергії збільшуються:

 • Сезонне підвищення споживання електрики;

 • Заміна лічильника;

 • Якість приладу;

 • Незаконні маніпуляції користувача;

 • Особливості роботи електромережі;

 • Сторонні підключення.

Розглянемо кожну з причин окремо:

Сезонне зростання споживання.

Взимку світла нагорає набагато більше через природні причини:

 • Включення обігрівачів;

 • Скорочення світлового дня;

 • Зниження температури води - бойлер, що підтримує температуру, включається частіше і працює довше;

 • Збільшується кількість включень електрочайників.

 • Влітку лічильники накручують більше через роботу кондиціонерів і вентиляторів, частого включення холодильників.

Заміна лічильника.

Збільшення показань лічильника найчастіше помітні після заміни апаратів старого зразка на нові моделі. Постачальникам індукційні (з обертовими дисками) прилади невигідні, так як вони не враховують енергоспоживання менше 1А. наприклад, телевізор, підключений до мережі в режимі очікування (з палаючим світлодіодом) за місяць може намотати 150 Вт - 7,5 кВт електроенергії. Якщо ж підрахувати всі подібні прилади (Зарядні пристрої, аудіопристрої, мікрохвильові печі та ін.), витрата доходить до декількох десятків кіловат.

Механічне обладнання не враховувало такі витрати, а електронні лічильники плюсують будь-які витрати електрики. Чутливі мікросхеми реагують на всі зміни в мережі і додають їх до кінцевого результату.

Неправильне підключення.

Одна з поширених причин того, що лічильник мотає більше, ніж споживається електрики - підключення за невірною схемою. Якщо лічильник підключений правильно, в обох проводах (фазі і нулі) йде однаковий струм. Якщо ж вихід нульового проводу введений в квартиру не безпосередньо, а проходить через корпус силового щита (або під одним затискним болтом з сусідським), в нього буде додаватися додатковий струм, який циркулює в металевому корпусі. В результаті лічильник стане нараховувати електроенергію, яку ви не споживаєте. У цьому випадку необхідно звертатися до контролюючого органу-без законного зняття пломб виправити помилку не вийде.

Зміни параметрів електроенергії.

На те, що лічильник мотає більше, можуть впливати зміни в параметрах поставляється електрики. Калібрування обладнання проводять на підставі даних, зазначених у паспорті виробу. Але, якщо відбувається зміна одного з показників, прилад починає враховувати більше споживання:

1. Напруга.

Електросхема пристрою спочатку розрахована на напругу 230 В, але дотримується цей показник досить рідко. Сигнал найчастіше становить 180-210 в. в результаті електроплити, бойлери та інші активні споживачі енергії повільніше нагріваються і вимагають більше електрики. Різниця може бути дуже суттєвою.

2. Частота.

Чим цей показник вище, тим менше будуть показання електролічильника. Але якщо виникають сильні відхилення від стандартних 50Гц, відбувається збій, і підрахунки змінюються в бік збільшення.

3. Потужність.

Прилади під час експлуатації виробляють реактивну потужність, яка повертається назад в мережу і зараховується лічильником повторно. Також ПРІОР враховує реактивну потужність, необхідну для проходження через провідник, в цьому випадку допоможе тільки заміна електропроводки.

Спроби зменшити показання.

Спроби впливати на лічильник для зменшення показників не завжди приносять очікуваний результат. Ефект від установки магнітів та інших незаконних пристроїв цілком здатний привести до того, що електролічильник намотає ще більше або вийде з ладу. Такі дії здатні привести до великих матеріальних витрат і штрафів.

Сторонні підключення. 

Бувають випадки, коли до лічильника, що знаходиться за межами квартири, підключаються сторонні. Тоді ваш лічильник буде нараховувати вам електроенергію, споживану сусідами.

Якщо у вас з'явилися питання, чому лічильник став мотати більше, ніж зазвичай, а реальних пояснень немає, звертайтеся за допомогою професійного електрика. У Запоріжжі ви можете зробити це, зателефонувавши за телефонами +38(099)214-80-65 або +38(068)272-65-97. Ви можете викликати фахівця з 08:00 до 19:00 або скористатися послугою термінового виклику.

1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Мы в соц.сетях:

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ на зворотний дзвінок і консультацію АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО

Залишити заявку
як ми працюємо
Попередній дзвінок

Попередній
дзвінок

Приїзд майстра

Приїзд
майстра

Узгодження плану робіт

Узгодження
плану робіт

Монтаж

Монтаж

Viber