Розетка далеко не найскладніша деталь в електропроводці квартири або будинку, але дуже потрібна, так як саме з використанням розетки електроприлади отримують харчування струмом. Одна з неприємностей, які можуть статися з розетками, розетки можуть грітися або навіть плавиться.
Що може стати причиною, по якій розетка почне нагріватися або плавиться. По-перше, на контактах розетки можуть вигоріти дроти, неякісні контакти вилки електроприладу також іноді призводять до нагрівання розетки. Якщо проблема в вилці, перевірити це можна включивши цю ж вилку, в розетку яка не нагрівається, і, якщо розетка почне нагріватися значить проблема в контактах вилки. Ну а якщо розетка не нагрівається значить причина чому перша розетка нагріється в самій розетці.
Якщо включати в євророзетку вилку, яка не призначена під євророзетку, тобто вилка буде мати більш тонкі штирі, ніж євровилках, і контакти вилки і розетки також можуть нагріватися. Для того, щоб контакти чи не нагрілися, потрібно обов'язково вилці в розетці, знаходиться щільно, що не хитаючись. Припустимо у вас багато різних електроприладів, і все їх необхідно періодично підключати в одну розетку, а у всі цих електроприладів різні діаметри штирів вилок. У такій ситуації краще встановити спеціальну розетку, у якій контакти будуть плаваючими, така розетка буде універсальною, і підійде для будь-яких видів вилок.
Іноді спочатку передбачена одна розетка, а включати в неї необхідно відразу кілька електроприладів, тоді часто використовуються подовжувачі або трійники, і інші пристрої. В результаті навантаження яка лягає на розетку значно вище допустимої номінальної потужності розетки.
Прохідні розетки взагалі мають властивість, нагріватися без будь-яких навантажень. Так як до кожної розетки повинні йти окремі дроти від розподільної коробки. Іноді проводка спрощується, і контакти однієї розетки підключають через іншу недалеко розташовану розетку. Саме тому такі розетки називають похідними, а можуть ці розетки нагріватися навіть без навантажень, через те, що кріплення у проводів ослаблене.
Щоб уникнути нагріву, плавлення або навіть згоряння розетки необхідно:
-
Враховувати збіги контактів розеток з діаметром штирів вилок у електроприладів.
-
Враховувати яка номінальне навантаження допустима на розетку, і не допускати більшого навантаження.
-
Слідувати правилам експлуатації, як розеток, так і вилок.
-
Віддавати перевагу якісні комплектуючі, необхідні для певного приміщення і умов роботи розетки.
І начебто здавалося, що з проблемами розетки, можна впорається самостійно, але є свої тонкощі і правила по заміні або ж ремонті розеток. Якщо ви не маєте певних навичок і умінь, слід звернутися до майстра електрику. Гріється або плавиться розетка в Запоріжжі? Дзвоніть за телефонами: +38 (068) 272-65-97, +38 (099) 214-80-65. Наші електрики професійно виконають заміну або ремонт гріється, або розплавленої розетки як в квартирі, приватному будинку, так і промисловому приміщенні або ж проведуть консультацію, відповівши на всі виниклі питання. Наші майстри працюють без вихідних. Звичайний виклик: 08: 00-19: 00. А також мають необхідні матеріали, включаючи розетки з собою.