Аварійний виклик: Цілодобово - 24\7.

Звичайний виклик: 08:00-19:00 - Без вихідних.

Elektrik.zp.ua

Замовити дзвінок
Послуги електрика в Запоріжжі!

Всі види послуг електрика!
Від заміни розетки до електромонтажу!

Аварійний виклик: Цілодобово - 24\7.
Звичайний виклик: 08:00-19:00 - Без вихідних.

Досить часто, зіштовхуючи з безліччю обставин, виникає необхідність з'єднання між собою алюмінієвих проводів з мідними проводами. З'єднувати мідні з алюмінієвими проводами некоректно. Але необхідність з'єднати мідний провід з алюмінієвими все ж виникає у мешканців старих будинків, де стара алюмінієва проводка, в результат і такого з'єднання, тим більше якщо це з'єднання перебувати на вулиці, або ж постійно перебувати під впливом вологість, буде мати короткий термін експлуатації. Алюміній має великий ступінь окислення. На алюмінієвих дроти з'являється шар окису, який створює додатковий опір, чим перешкоджає проходженню струму.

А мідь навпаки, менше піддається окисленню, у шару окису що з'явився на поверхні міді, мала ступінь опору. В результаті при прямому контакті мідних і алюмінієвих проводів створюється значний перепад опорів, і контакти починають грітися і тривалість терміну експлуатації з'єднання значно зменшується. Багатьом закони не писані, але не дотримуючись цього простого правила, некомпетентний майстер призводить надалі лише до посилення ситуації.

Але немає нерозв'язних завдань, кращим рішенням стануть болтові з'єднання, і одна хитрість звана «клемники». При застосуванні клемників не створюється прямого контакту між мідними і алюмінієвими проводами.

Вже сьогодні, правила з'єднань проводів, мають дуже суворі вимоги, адже попит на електроенергію з кожним днем зростає, а неякісне з'єднання між собою різних проводів залишається дуже поширене причиною виникнення неприємностей. Електрохімічна взаємодія металів найважливіший з показників вказують на оцінку якості з'єднання проводів.

Найпоширеніші і вже перевірений роками експлуатації клемні з'єднувачі, званий «горішки», назвали його так тому що зовні він виглядає майже як волоський горіх. Клемник – горішок це такі спеціальні пластини, між цими пластинами і затискаються дроти. Перевагою такого клемника його проста конструкції. Необхідно відкрутити два болта, таким чином, щоб з'явилося простір між пластинами, потім вставити в це простір заздалегідь зачищені дроти, в одну сторону мідні дроти, а в іншу – алюмінієві дроти, а ха тим гарненько затягнути болти. Тепер через з'єднання допускається проходження струму.

Сьогодні найпопулярніші клемники фірми виробника WAGO, клемники WAGO додатково мають спеціальне мастило, що не допускає окислення проводів. Клемники надійно з'єднають мідні і алюмінієві дроти. Щоб з'єднати дроти через клемники слід почистити край проводів приблизно на 10-15 мм., а потім в роз'єм клемника під'єднати ці дроти. Вуаля, готово. Не рекомендується з'єднання клемниками в силових ланцюгах, занадто велика напруга скоріше за все неминуче нагрівання контактів.

Також існує тип з'єднувачів, званий клемні колодки. Клемні колодки теж дозволяють злягати дроти з різних матеріалів. Колодки складаються з планки з клемниками. Роботи нескладна, заздалегідь підчищена край одного з проводів, вставляємо у гніздо і затягуємо, а потім з іншим провід повторюється те ж саме в іншому роз'ємі.

А також забезпечують злягання мідних і алюмінієвих проводів болтовим з'єднанням. Щоб скористатися болтовим з'єднанням необхідна прокладка, яку роблять з металевої анодованої шайби, щоб не допустити окислення контактів.

1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Мы в соц.сетях:

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ на зворотний дзвінок і консультацію АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО

Залишити заявку
як ми працюємо
Попередній дзвінок

Попередній
дзвінок

Приїзд майстра

Приїзд
майстра

Узгодження плану робіт

Узгодження
плану робіт

Монтаж

Монтаж

Viber